استفاده از انجمن ها برای پیدا کردن کلمات کیلیدی
اکتبر 26, 2021
استفاده از رسانه
اکتبر 26, 2021

استفاده از جملات و پاراگراف های کوتاه

استفاده از جملات و پاراگراف های کوتاه

استفاده از جملات و پاراگراف های کوتاه در تولید محتوا یکی از نکات اصلی و مهم به حساب می آیند. مواقعی که متن نوشته شده شما طولانی باشد  موجب خسته و کلافه شدن مخاطبتان می شود. در این مواقع  شما باید متن خود را در چند پاراگراف تقسیم بندی کنید تا هم از نظر سئو تایید شود و هم مطالب خوانا تر و زیبا تر به نظر برسد

مزیت‌ های پاراگراف‌ نویسی در تولید محتوا این است که با تقسیم کردن متن به قسمت ‌های کوچک تر به کاربر کمک می ‌کنید. تا متوجه شود در هر پاراگراف چه مطالبی را قرار است مطالعه کند. همچنین مخاطب با خواندن متن به صورت تقسیم ‌بندی شده احساس راحتی می کند و درک و فهم هر قسمت برایش راحت تر خواهد بود.

رعایت اصول پاراگراف نویسی

·         توجه به طول پاراگراف

با توجه به اصول سئو باید گفت که طول پاراگراف بهتر است حداکثر 150 کلمه باشد. در تولید محتوا برای هر هدینگ و عنوان می ‌توانید حداکثر از 300 کلمه استفاده کنید.  این 300 کلمه بهتر است به صورت دو پاراگراف 150 کلمه‌ ای نوشته شود. نوشتن متنی بیش از 150 کلمه در پاراگراف دچار خطا می شود و تاثیر مثبتی در سئو محتوا ندارد.

·         شروع پاراگراف با یک جمله اصلی

در تولید محتوا باید پاراگراف‌ های محتوای خود را با یک جمله اصلی شروع کنید. این جمله اصلی باید یک مطلب کلی به صورت اختصار از تمامی مطالب مقاله شما باشد که باید  در یک پارگراف انجام داده شود.. به ‌طوری ‌که مخاطب با خواندن جمله اول دقیقا متوجه شود که بقیه پاراگراف در مورد چه چیزی صحبت می ‌کند.

·         حداقل جملات یک پاراگراف

یک متن نوشته شده برای این که پاراگراف به حساب بیاید . باید حداقل دارای دو جمله باشد. طول این جمله ها را نمی ‌شود به طور دقیقی مشخص کرد. چون که برخی مواقع برای رساندن مفهوم به مخاطب باید از عبارات طولانی و گاهی مواقع از جملات کوتاه استفاده کرد. همچنین باید توجه کنید که یک جمله از نظر اصول نگارشی بهتر است حداکثر دارای 20 کلمه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.